FB
Vimeo
Open/Close Menu

Karolina Wróbel-Bardzik

Karolina Wróbel-Bardzik absolwentka Animacji Kultury IKP UWAnimacja kultury pozwoliła mi na stworzenie własnego warsztatu pracy. Nie do przecenienia była możliwość spotkań z praktykami kultury i uczenia się poprzez działanie. Jednym z ważniejszych doświadczeń był dla mnie udział w Laboratorium Edukacji Twórczej w CSW Zamek Ujazdowski, które ukierunkowało moje postrzeganie edukacji. Do wiedzy, jaką zdobyłam podczas studiów na specjalizacji odnoszę się w różnych moich aktywnościach. Niezwykle istotne jest dla mnie wykorzystanie antropologicznego rozumienia kultury w praktyce. Staram się te wartości przekazywać dalej w pracy z różnymi grupami.

 

Kulturoznawczyni, edukatorka, badaczka, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Współpracuje z warszawskimi organizacjami pozarządowymi przy projektach edukacyjnych i popularyzujących naukę. Pracowała w Centrum Edukacji Obywatelskiej, angażowała się w działania edukacyjne m.in. Stowarzyszenia Amnesty International, Stowarzyszenia Praktyków Dramy „Stop-klatka”.

 

Obecnie w Stowarzyszeniu „Pracownia Etnograficzna” prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży upowszechniające wiedzę, narzędzia antropologiczne oraz dotyczące pamięci, lokalnego dziedzictwa, tematyki miejskiej czy wielokulturowości.