FB
Vimeo
Open/Close Menu

Karolina Pluta

Karolina Pluta absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwerystetu WarszawskiegoWszystko, co ważne na mojej ścieżce zawodowej ma początek w tym warsztacie – Projektowanie Sytuacji Twórczych Mai Parczewskiej i Janusza Byszewskiego. Spotkania z nimi uświadomiły mi, że mogę światu zaoferować bardzo dużo korzystając z narzędzi związanych ze sztuką i że sztuka nie jest tylko do oglądania. Nie byłam pilną studentką. Warsztaty opuściłam o jeden raz za dużo. Żeby dostać zaliczenie, musiałam zrealizować projekt kończący cykl indywidualnie. Dzięki temu miałam okazję do dodatkowych spotkań z Majką i Januszem w ich pracowni w Zamku Ujazdowskim. Przychodziłam na konsultacje, z pomysłami i wątpliwościami, a dwójka wspaniałych artystów i pedagogów zapraszała mnie do swojego świata, uważnie słuchając tego, co mam do powiedzenia.

 

Pedagożka teatru – członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Animatorka kultury i trenerka regularnie współpracująca z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi (m.in. Instytut Teatralny, Szkoła Liderów, Krytyka Polityczna).

 

Tworzy  programy społeczne, rozwojowe, twórcze dla młodzieży (np. Scenariusze Przyszłości – Z młodzieżą, o pracy w szkole. Warsztaty teatralne)  dorosłych,  grup międzypokoleniowych oraz instytucji kultury.  Pracuje też jako tutorka, towarzysząc w rozwoju nauczycielkom, bibliotekarkom, pedagogom. Wraz z Laboratorium Teatralno-Społecznym tworzy spektakle i akcje performatywne.