FB
Vimeo
Open/Close Menu

Iwona Kurz

Iwona Kurz absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwerystetu WarszawskiegoAnimacja była dla mnie najlepszym przewodnikiem po praktykowaniu kultury. Uświadomiła mi, że kultura, w której żyjemy, jest zadaniem – ale też że zadanie to podejmowane jest i realizowane na wiele pięknych sposobów.

 

 

Pracuje w Instytucie Kultury Polskiej UW. Redaguje pismo „Widok. Teorie i Praktyki Kultury Wizualnej”. Pisze naukowo i krytycznie o obrazach i sztukach wizualnych.

 

W latach 1994–2008 pracowała w zespole prowadzącym specjalizację „Animacja kultury” i koordynującym międzynarodowe projekty z dziedziny animacji kultury, finansowane z programu UE „Leonardo da Vinci”: ANIMA (1998–2001), ANIMUS (2001–2004) i ANIMATOR (2006–2008).

Redaktorka i współautorka publikacji dotyczących działania w kulturze: Animacja kultury. Doświadczenie i przyszłość (2002), Teraz! Animacja kultury (2008), Lokalnie: animacja kultury / community arts (2008).

 

Jako badaczka, edukatorka i ekspertka współpracuje z wieloma warszawskimi instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Członkini Zespołu Programowego Forum Przyszłości Kultury.