FB
Vimeo
Open/Close Menu

Ewa Majdecka

Ewa Majdecka absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoO tym, jak być animatorką kultury, uczyłam się na własnej skórze. Nieustannie wychodziłam poza moje własne ówczesne granice odbierania i współtworzenia kultury, np. podczas warsztatów Mai Parczewskiej czy Innej Szkoły Teatralnej w Teatrze Węgajty. W autorskich działaniach często nawiązywałam do tego, co sama przeżyłam na zajęciach specjalizacji.

Badaczka społeczna, animatorka kultury, specjalistka ds. otwartości w kulturze i nauce. Pracuje w Centrum Cyfrowym, gdzie współtworzy Pracownię Otwierania Kultury oraz serwis Otwarte Zabytki. Jako badaczka współpracuje m.in. z Centrum Nauki Kopernik czy Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Fundacji Ośrodka KARTA. Pisze doktorat w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW o społecznym wytwarzaniu przestrzeni na warszawskiej Starówce po jej powojennej odbudowie.

 

Wspiera instytucje kultury w ich drodze do otwartości na odbiorców. Zgodnie z misją Pracowni Otwierania Kultury łączy ludzi z zasobami dziedzictwa, poprzez bycie łącznikiem pomiędzy instytucjami a światem internetu i technologii. Diagnozuje potrzeby odbiorców, współtworzy cyfrowe rozwiązania, które mają angażować odbiorców do odkrywania zdigitalizowanych zasobów kultury, szkoli i doradza instytucjom kultury (więcej na https://otwartakultura.org/portfolio/). Poza Centrum Cyfrowym realizuje badania, których cele wspierają dobro społeczne