FB
Vimeo
Open/Close Menu

Dorota Murzynowska

Dorota Murzynowska absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoStudia były dla mnie czasem formujących wypraw. Wiele zawdzięczam uczestnictwu w badaniach terenowych w wałbrzyskiem pod okiem dr Tomasza Rakowskiego. Już wcześniej jeździłam na wieś po muzykę, taniec i dla spotkań z ludźmi, ale doświadczenie zebrane w biedaszybach wpłynęły na moje dalsze poszukiwania i działania muzyczne. Podczas studiów brałam też kilkukrotnie udział w warsztatach twórczych organizowanych przez Uniwersytet w Bielefeld, które przysporzyły mi kilku serdecznych przyjaźni i dały inspirację do stypendialnego wyjazdu do Sztokholmu. Splot tych doświadczeń i środowisk sprawił, że po studiach związałam się z filmem i przez osiem lat pracowałam jako kierowniczka produkcji filmowej.

 

Animatorka wydarzeń popularyzujących niestylizowaną muzykę tradycyjną, szczególnie w ramach Stowarzyszenia Dom Tańca, m.in. organizatorka Taborów Domu Tańca w Ostałówku, Becejłach i Sędku. Spiritus movens Ambasady Muzyki Tradycyjnej na warszawskim Jazdowie – miejsca spotkań, warsztatów i dyskusji, dedykowanego muzyce i kulturze wsi.

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Tratwa” przy projektach edukacyjnych i w poszukiwaniach narzędzi do odtworzenia relacji społeczności wiejskich z ich dziedzictwem muzycznym.

Bębnistka – gra na barabanie w zespole Tęgie Chłopy, wykonującym tradycyjną muzykę taneczną ze wschodniej Kielecczyzny. Gdy grają inni, z przyjemnością tańczy.