FB
Vimeo
Open/Close Menu

Justyna Piernik

Justyna Piernik absolwentka Animacji Kultury IKP UWAnimacja Kultury była dla mnie inspiracją do wszystkiego, co ważne w moim życiu zawodowym i pozazawodowym. To właśnie w ramach tej specjalizacji wiele lat temu poznałam Fundację „Muzyka kresów” i uczestniczyłam w pierwszych w swoim życiu warsztatach śpiewu tradycyjnego, którym zajmuję się do dziś. To m.in. dzięki współorganizowanym przez IKP podróżom na Wschód wraz ze Szkołą Pogranicza mogła się rozwinąć moja fascynacja małymi ojczyznami, które od wielu lat dokumentuję w swoim cyklu audycji „Mikrokosmosy” w Programie 2 Polskiego Radia. Popularyzowanie filozofii kultury bez podziałów na niską i wysoką, z naciskiem na jej moc twórczą, stało się również moją misją.

 

Dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia, śpiewaczka tradycyjna, animatorka kultury. W Programie 2 prowadzi autorski cykl audycji “Mikrokosmosy” poświęcony kulturze bliskiej i jej znaczeniu w tworzeniu lokalnych wspólnot.

 

Wraz z zespołem Warszawa Wschodnia i w różnych innych ludzkich konfiguracjach jeździ po wsiach w Polsce, w Rosji i na Ukrainie. Studiuje archiwa, prowadzi badania w terenie, śpiewa, a od czasu do czasu organizuje wydarzenia społeczno-muzyczne w lokalnych społecznościach.

 

Więcej: Kujawska Atlantyda, czyli krętą drogą do ojczyzny. Opowieść śpiewaczki.