Jerzy Stachowicz

Jerzy Stachowicz absolwent Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoZ Animacji Kultury wyniosłem, jakby to banalnie nie zabrzmiało, wzmocnione poczucie, że warto działać w lokalnej społeczności, często ponad głębokimi podziałami światopoglądowymi. Możesz mieszkać w swojej dzielnicy 50 lat, ale będziesz tylko obcym, przechodniem, jeśli nie włączysz się aktywnie w jej życie.

Kulturoznawca, pracownik w Zakładzie Antropologii Słowa w Instytucie Kultury Polskiej UW. Uczy studentów, bada internety w kontekście antropologii słowa oraz historię kultury popularnej w latach 1900–1939.

Od kilkunastu lat pisze artykuły i recenzje do „Nowej Fantastyki”. Jest współautorem projektu Fantastyka z Lamusa, na który składają się m.in. cykl artykułów w „NF”, fanpejdż https://www.facebook.com/lamusowo/, kolekcja zdigitalizowanych książek w Cyfrowej Bibliotece narodowej POLONA, artykuły w czasopismach, książkach naukowych i zajęcia ze studentami.

Kiedy wraca z pracy, zajmuje się dziećmi, należy do rady rodziców w szkole, czasami udziela się w społecznej świetlicy dla miejscowych przedszkolaków.