FB
Vimeo
Open/Close Menu
Projekty

UW/Przekroczenia

UW/ Przekroczenia to cykl interwencji miejskich podjętych przez studentów specjalizacji Animacja Kultury pod opieką twórców z obszaru sztuk performatywnych i wizualnych. Przekraczając mury uczelni, cykl nawiązywał do idei otwierania świata akademickiego na kontekst społeczny, Uniwersytetu Warszawskiego na Warszawę.

 

W ramach cyklu studenci uczestniczyli w warsztatach, które doprowadziły do serii działań w przestrzeni miasta, wykorzystujących: improwizacje dźwiękowe, interakcje społeczne, performance art oraz street art.

 

Warsztat Agaty Harz poświęcony był nauce śpiewu głosem naturalnym, a także odniesieniom tradycji śpiewaczych do kultury muzycznej i obrzędowości wielkiego miasta.

 

 

Zajęcia Marii Parczewskiej odpowiadały zarówno praktycznie, jak i teoretycznie na pytanie – jakie metody, tematy, tworzywa sprzyjają kreatywności, a jakie blokują ekspresję grupy i hamują odwagę poszukiwania nowych rozwiązań.

 

 

Celem warsztatu prowadzonego przez Janusza Bałdygę było zdobycie umiejętności konstruowania akcji i działań w oparciu o rozpoznanie strukturalnych i społecznych uwarunkowań przestrzennych.

 

 

Warsztat kolektywu Vlep(v)net dawał możliwość poznania najpopularniejszych technik używanych w akcjach ulicznych, takich jak: szablon, sitodruk, tagi, vlepy, papieraki oraz realizacji własnych pomysłów wykorzystujących te techniki.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Animacja Kultury – dwuletnia specjalizacja zawodowa”.

 

Czas: luty-lipiec 2015

Miejsce: Warszawa

Partnerzy: Stowarzyszenie Katedra Kultury