FB
Vimeo
Open/Close Menu
Aktualności

Szkoła Ruchoma – staż rekomendowany

Zachęcamy do udziału w Szkole Ruchomej organizowanej przez GPAS Praga – Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej, który zaliczamy jako staż rekomendowany.

 

Szkoła Ruchoma, zwana też Szkołą Mobilną, to specjalnie zaprojektowane do pracy na ulicy narzędzie edukacyjne, skonstruowane z tablic szkolnych, skomponowanych w formie wielkiego pudła umieszczonego na kółkach, co umożliwia dość swobodne i sprawne przemieszczanie się. Dlatego taka „szkoła” dotrzeć może do wszelkich zakamarków miasta: na podwórka kamienic, skwerków, parków, boisk, czyli wszędzie tam, gdzie zbierają się dzieci.

 

Z zasady w każdym jednym dniu tygodnia Szkoła cyklicznie odwiedza jedno wybrane podwórko. Szkółka w GPAS funkcjonuje w oparciu o zazwyczaj zatrudnionego koordynatora, który  korzysta ze wsparcia wolontariuszy.

 

Więcej informacji o Szkole Ruchomej organizowanej przez GPAS: http://gpaspraga.org.pl/szkola-mobilna/

 

Szerzej o Szkole Ruchomej  i belgijskiej organizacji, która je tworzy: http://www.mobileschool.org/en

 

 

Uczestnicy stażu powinni dysponować przynajmniej jednym stałym popołudniem w tygodniu i wziąć udział w szkoleniu, które odbędzie się 12 maja (piątek) w godz. 16:30-19:30. Chętni proszeni są o zgłoszenie się poprzez rejestracje mailową na: szkola.ruchoma@gmail.com lub przez sms do koordynatorki szkoły Asi Paluch: 694051627

 

Więcej informacji o szkoleniu