FB
Vimeo
Open/Close Menu
Aktualności

Projekt Powiśle – wystawa

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Projekt Powiśle. Twórcze badania miasta”, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 19 w Pawilonie 512 obok Centrum Nauki Kopernik. Projekt Powiśle. Wystawa jest częścią działań realizowanych przez Instytut Kultury Polskiej UW oraz zaproszonych do współpracy artystów, badaczy i mieszkańców.

 

W ramach Projektu Powiśle studenci specjalizacji Animacja kultury IKP UW eksplorowali społeczną, materialną, wizualną i audialną sferę dzielnicy, wykorzystując do tego strategie sztuki współczesnej.

Ważnym aspektem ich działań było przekraczanie murów Uniwersytetu i nawiązywanie relacji z najbliższym otoczeniem, dlatego zorganizowano m.in. spotkanie dla lokalnych liderów i mieszkańców, została też stworzona strona internetowa „Otwarty Kampus” – przewodnik po Kampusie Głównym UW dla użytkowników spoza uniwersytetu.

Na wystawę podsumowującą złożą się fotografie, prace video, słuchowiska i instalacje interaktywne. Można ją będzie oglądać do 15 lipca codziennie w godz. 12:30-18:30.

 

Projekt i wystawę współtworzą: Janusz Byszewski, Zofia Dworakowska, Aleksandra Janus, Sebastian Mac, Ewa Majdecka, Edyta Ołdak, Maria Parczewska, Agnieszka Rayss, Wojtek Ziemilski, oraz studentki specjalizacji Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW.

 

Koncepcja projektu: Zofia Dworakowska, Joanna Kubicka. Współpraca: Jan Frydrych

Kuratorki wystawy: Zofia Dworakowska, Agnieszka Rayss.

 

Zapraszamy na otwarcie wystawy 16 czerwca:

  • od godz. 16 na bulwarach przed Pawilonem 512 odbędą się działania interaktywne towarzyszące wystawie
  • wernisaż wystawy o godz. 19