Projekt Powiśle na ul. Drewnianej

12 maja można było spotkać Projekt Powiśle na Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez szkoły na ul. Drewnianej. Studenci zrealizowali dwie akcje: Panorama Powiśla i Wspólny język Powiśla.

• Panorama Powiśla, nawiązuje do dwóch panoram, które znajdowały się w tej części miasta przed II wojną światową. Studentki wspólnie z Januszem Byszewskim działają w przestrzeni publicznej Powiśla. Wykorzystują mobilną konstrukcję rotundy, aby zaprosić mieszkańców do zadawania  pytań, czy na wyrazistość, tożsamość tej części miasta składają się tylko topografia, architektura, klimat i jej początki, czy może też jej zapachy? Słowo – zapach (prywatne rzeczywistości zapachowe) umieszczane są przez uczestników w rotundzie, współtworząc zapachową, zbiorową panoramę Powiśla.
  • Studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie tylko z Polski, ale także m.in.  z Niemiec, Nigerii, Meksyku, czy Włoch w ramach działania Wspólny język Powiśla, zorganizowali grę międzykulturową. Stała się ona formą przybliżenia swoich kultur, a jej celem było także zachęcenie do nauki języków obcych. Różnorodne spotkania w ramach całego projektu, finansowanego przez program UW: Inicjatywy dla otoczenia, mają stać się okazją do nawiązania relacji, a także integracji między różnymi grupami użytkowników Powiśla.

Fot. Kamila Szuba