FB
Vimeo
Open/Close Menu

Sylwia Chutnik

Sylwia Chutnik absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoAnimacja kultury jest dla mnie idealnym połączeniem robienia, gadania i zmiany świadomości. Dzięki bezpośrednim metodom mogę przekazać wiedzę, ale i zachęcić do dzielenia się swoim doświadczeniem.
Z czasów studiowania najbardziej zapamiętałam zajęcia w ramach Laboratorium Edukacji Twórczej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, prowadzonego przez Maję Parczewską i Janusza Byszewskiego, które zmieniły moje podejście do edukacji i sztuki oraz były szansą na wyżycie się twórcze.


Pisarka, animatorka kultury i działaczka społeczna. Przez 11 lat prowadziła Fundację MaMa działającą na rzecz praw matek i realizująca kampanie społeczne, warsztaty, porady i szkolenia. Od wielu lat jest zaangażowana w ruch feministyczny. Współpracuje z wieloma jednostkami kultury i urzędami działając w obszarach kultury (głównie literatury), spraw społecznych i nauki.

 

Prowadziła zajęcia i warsztaty dla zróżnicowanych grup osób: więźniów (książka Proszę wejść), matek (książka Mama bajkopisarka), dzieci i młodzieży oraz seniorów. Oprowadzała po Warszawie śladami wybitnych kobiet, uczyła historii miasta na Uniwersytecie Dzieci i Trzeciego Wieku. Organizowała zajęcia dla dzieci z edukacji obywatelskiej („Ministerstwo dzieci”) i literatury (ostatnio w ramach książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek).

 

https://www.facebook.com/Sylwia.Chutnik/
https://www.instagram.com/sylwia.chutnik/