FB
Vimeo
Open/Close Menu

Renata Bancarzewska

Renata Bancarzewska absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoJestem absolwentką pierwszego rocznika specjalizacji Animacji Kultury.  Ważnych doświadczeń miałam wiele, zwłaszcza tych z udziałem Ośrodka Pogranicze,  Teatru Gardzienice czy Węgajty, ale mogę powiedzieć, że jedno z najważniejszych wiązało się z wyjazdem do Teatru Odin prowadzonym przez Eugenio Barbę w Holstebro w Danii. Przez tydzień uczestniczyłam w warsztatach i przyglądałam się niesamowitej dyscyplinie i pracy aktorów nad sobą, swoim ciałem, głosem, a wszystko w świetnie zorganizowanej placówce. Warto dodać, że każdy z aktorów miał też „przyziemne” obowiązki związane z funkcjonowaniem teatru jako miejsca spektakli i międzynarodowych warsztatów i konferencji.

 

Obecnie pracuje w Komisji Europejskiej w Brukseli, w dyrekcji odpowiedzialnej za rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich (specjalista ds. ewaluacji).

 

Praca w ramach czasowego kontraktu polega m.in. na ewaluacji programów wspólnej polityki rolnej. W tej samej dyrekcji ds. rolnictwa Komisji Europejskiej zajmowała się również polityką rolną na terytoriach zamorskich UE i programem dla uczniów „Mleko w szkole”.  W latach 2006-2012 była rzeczniczką prasową w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UE w Brukseli, odpowiedzialną za kontakty medialne w różnych dziedzinach od kultury i nauki poprzez rolnictwo, ochronę środowiska, transport, energię, zdrowie do zagadnień związanych z jednolitym rynkiem wewnętrznym UE.