FB
Vimeo
Open/Close Menu

Piotr Morawski

Piotr Morawski absolwent Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoOdkryciem na specjalizacji Animacja Kultury było przekładanie wiedzy teoretycznej na praktyczne działania, co było dla mnie niezwykle cenną kompetencją zwłaszcza w pracy dramaturga w teatrze czy kuratora.
 
 

Pracuje w Instytucie Kultury Polskiej UW i w redakcji miesięcznika „Dialog”. W IKP UW prowadzi zajęcia z historii kultury i dotyczące współczesnego teatru. W „Dialogu” zajmuje się koordynowaniem pracy redakcji oraz pisuje o współczesnym teatrze polskim. Publikuje także w „Dwutygodniku.com”, gdzie recenzuje przedstawienia teatralne.

 

Od ponad dziesięciu lat współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy projektach badawczych (m.in. Theatre Architecture in Central Europe, Teatr publiczny); był także kuratorem czytań performatywnych „Dramaty Oświeconych). Razem z Jolantą Woszczenko był kuratorem 10. edycji Festiwalu InOut organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku. Jako dramaturg pracował z Michałem Kmiecikiem przy spektaklach: „Krakowiacy i Górale” w Teatrze Polskim w Poznaniu i w „Słowo o Jakóbie Szeli” Teatrze Śląskim w Katowicach.