FB
Vimeo
Open/Close Menu

Olga Chromik

Olga Chromik absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoStudia na Animacji Kultury wspominam wspaniale. Najwięcej dały mi wyjazdy: warsztaty w Teatrze Węgajty oraz wizyta studyjna w Londynie w ramach projektu Localise. Tam poznałam bliżej i zafascynowałam się zjawiskiem community art.

 

 

 

 

 

 

 

Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii kultury w ramach MISH UW oraz specjalizacji Animacja Kultury.

 

Pracą jej marzeń było koordynowanie międzypokoleniowego projektu Wspólna Opowieść wokół Grochowa – Integracja Pokoleń  w Centrum Społecznym PACA 40. Performerka – członkini Grupy Restauracja Europa, od 15 lat związana z festiwalem Interakcje. Członkini rady Fundacji Pracownia Nauki i Przygody. Wieloletnia instruktorka ZHR.

 

Zajmuje się rewitalizacją zagrożonych języków, szczególnie języka wymysiöeryś (wilamowskiego) w ramach projektu Enghum – Humanistyka Zaangażowana na UW. Organizując wydarzenia kulturalne i dbając o komunikację z odbiorcami zwraca uwagę na współzależności między sztuką a językiem i nauką. Zorganizowała m.in. Tydzień Różnorodności Językowej a w ramach niego wystawy zdjęć, recitale poezji oraz koncert Głosy Różnorodności, na którym wystąpili artyści śpiewający w językach zagrożonych.

 

Przeprowadziła się z dwójką dzieci i mężem w Beskid Mały. Zaczyna pracę nad międzypokoleniowym projektem na jednym z osiedli w Bielsku-Białej.