FB
Vimeo
Open/Close Menu

Miriam Kołak-Pleśniak

Miriam Kołak-Pleśniak absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoDoświadczenia ze studiów tworzą przedziwny patchwork: zajęcia w Laboratorium Edukacji Twórczej, praktyki jako streetworker na podwórkach warszawskiej Pragi (Szkoła Moblina organizowana przez GPAS Praga), audience development, warsztaty śpiewu polifonicznego… Patrząc na to z perspektywy czasu sądzę, że właśnie tym jest dla mnie animacja kultury: różnorodnością, koniecznością łączenia skrajnych kompetencji, umiejętnością przystosowania się do różnych warunków i zmian, otwartością na rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. Dzięki Animacji Kultury poznałam również niezwykłych ludzi, z którym mam przyjemność spotykać się na mojej ścieżce zawodowej.

 

Od 2011 roku związana z branżą mediów społecznościowych, portali internetowych, promocją instytucji kultury oraz z Narodowym Centrum Kultury (NCK).

Była redaktorką portalu platformakultury.pl, brała udział w realizacji czterech edycji Ogólnopolskiej Giełdy Projektów oraz dwóch pierwszych NieKongresów Animatorów Kultury. Zaangażowana w tworzenie mediów społecznościowych NCK (do 2018 r.), promocję i organizację takich przedsięwzięć jak: Kultura Dostępna, Wschód Kultury, Narodowe Czytanie, czy Gala Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi szkolenia dla pracowników instytucji kultury z zakresu promocji, mediów społecznościowych oraz webwritingu.