FB
Vimeo
Open/Close Menu

Katarzyna Regulska-Lokanga

Katarzyna Regulska-Lokanga absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoGdybym nie zaczęła robić specjalizacji Animacja Kultury, prawdopodobnie zmieniłabym studia. To, co było dla mnie najważniejsze, to staże i warsztaty w różnych instytucjach kultury oraz dofinansowanie przez IKP mojego rocznego autorskiego stażu w Teatrze Węgajty.

 

Absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiej Szkoły Reportażu, trzeciego cyklu studiów w Katedrze Teatrologii na Uniwersytecie Paris-III, Sorbonne-Nouvelle oraz pierwszego cyklu École Internationale du Theatre Jacques Lecoq w Paryżu.

 

Animatorka kultury, autorka i koordynatorka projektów z udziałem uchodźców, reżyserka spektaklu dokumentalnego Historie Ziny. Współautorka projektów hip-hopowych, m.in. w zakładzie poprawczym dla dziewczyn w Falenicy, w warszawskich gimnazjach, z młodzieżą w Trawnikach (woj.lubelskie). Od 2001 roku współpracuje z Teatrem Węgajty, m.in. przy organizacji festiwalu Wioska Teatralna oraz przy projektach z lokalną młodzieżą.

 

Współzałożycielka i członkini zarządu (do 2017 roku) Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Inicjatorka i realizatorka tzw. Kolacji kongijskich (2012), gdzie swoje potrawy gotowały i sprzedawały uchodźczynie z Republiki Demokratycznej Kongo. Współzałożycielka i prezeska Spółdzielni Socjalnej „Convivo”, gdzie jest menadżerką projektu Babel Bar. Kuchnia wielu kultur, w ramach którego uchodźczynie mieszkające w Polsce gotują swoje narodowe potrawy i prowadzą foodtruck oraz catering.