FB
Vimeo
Open/Close Menu

Justyna Wielgus

Justyna Wielgus absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego

Spotkanie z prof. Zbigniewem Osińskim, który czytał nam haiku i wierzył w zespół, wspólnotę w obrębie której może się rodzić działanie twórcze.
Spotkanie z Teatrem Węgajty, które przerodziło się w 12 letnią intensywną współpracę i bliskość trwającą aż do dziś. Przekonanie, iż bycie animatorką kultury to POSTAWA UWAŻNOŚCI.

 
Performerka, autorka ruchu scenicznego, instruktorka ruchu, pedagożka teatru. Pracuje w Teatrze 21, gdzie jest autorką ruchu scenicznego, występuje i współtworzy koncepcje spektakli. Występowała m.in w Synczyznie, w reż. Wacław Sobaszek (Teatr Węgajty) i w Śmiertelnie trudnej grze w reż. Justyny Sobczyk (Teatr 21). Tworzy ruch sceniczny do spektakli dla dzieci i dorosłych, m.in. Tisza Be Aw (Teatr 21/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN), Indianie reż. Justyna Sobczyk (Teatr 21/Teatr Nowy), Szewcy, reż. Justyna Sobczyk (Narodowy Stary Teatr), Superspektakl reż. Justyna Sobczyk, Jakub Skrzywanek (Teatr 21/Teatr Powszechny).

 

Prowadzi warsztaty i szkolenia  z obszaru improwizacji kontaktowej, świadomości ciała, alternatywnej motoryki, ability dance, a także pedagogiki teatru, teatru inkluzywnego i teatru społecznego, np. Ciało Performans, Laboratorium ruchu. Współpracuje z Lotte van den Berg w ramach Building Conversation, gdzie prowadzi Rozmowę bez słów.