FB
Vimeo
Open/Close Menu

Ewa Żurakowska

Ewa Żurakowska absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoNajbardziej mi został w pamięci wyjazd do Teatru Odin. Po studiach od razu wylądowałam w teatrze o podobnej strukturze w Czechach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej, doktorat w DAMU w Pradze obroniła w dziedzinie teatru antropologicznego inspirowanego pieśnią tradycyjną. Jej pierwszy niezależny projekt to podróż po Bułgarii „za pieśnią tradycyjną”: http://vimeo.com/44659612, https://vimeo.com/45307005.

 

Związana z praskim środowiskiem teatralnym poprzez autorskie projekty w nurcie site specific: Woman Skin Song and Bone w Teatrze Akropolis (2013), Partytura na garnki. Kobieta w pejzażu górniczym zrealizowane w byłej kopalni węgla Czechy (2013), Węglowa Odyseja (2015) na barce węglowej. Realizuje projekty ożywiające lokalna kulturę na polsko-czeskim pograniczu.

 

Śpiewa w zespole world music Korjen. Prowadzi warsztaty muzyczne – m.in. podczas Festiwalu Góry Literatury Olgi Tokarczuk. Pracuje w Operze Wrocławskiej organizując projekty związane z rozwojem widowni. Współpracuje z Fundacją Pałac Gorzanów, gdzie realizuje projekty rewitalizacji poprzez sztukę: Palimpsesty Przetrzeni. Rekonstrukcja (2017), Kolacja z Holteiem ONE (2018). Pracuje też jako aktorka, m.in. w Requiem Hanocha Levina, reż. M. Gorczyński (Teatr Barakah, Kraków).