FB
Vimeo
Open/Close Menu

Emilia Sadowska

Emilia Sadowska absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polkiej Uniwersytetu WarszawskiegoZ animacją kultury jest tak, jak z moim pierwszym wyjazdem na International Summer Academy do Scheersberga. Chciałam się dostać na kurs fotograficzny, ale prof. Andrzej Mencwel powiedział: „Emilia, Katedra kupiła kamerę. Ktoś musi się nauczyć ją obsługiwać”. I podobnie jest z kulturą: ktoś musi ją obsługiwać. Tego uczy ta specjalizacja. I dobrych wyborów, bo z kamerą związałam się zawodowo.
Absolwentka Filologii Polskiej na UW oraz Wydziału Reżyserii w PWSFTViT w Łodzi. Reżyser teatralny i filmowy, redaktor programów TV, autorka projekcji do spektakli teatralnych.

 

W latach 2008-2013 specjalista ds. programowych oraz koordynator głównych projektów Teatru Polskiego w Poznaniu: Europejskich Spotkań Teatralnych „Bliscy Nieznajomi” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Dramaturgicznego Metafory Rzeczywistości. W latach 2012-2016 wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na specjalizacji Nowe Media (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa).

 

Swoje prace realizowała w teatrach: Polskim w Poznaniu, Dramatycznym i Studio w Warszawie, Bagatela w Krakowie, im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Dramatycznym w Białymstoku, im. Wilama Horzycy w Toruniu, Muzycznym w Poznaniu, Muzycznym w Lublinie oraz New Theatre Dublin w Irlandii.

 

Więcej:

https://www.facebook.com/EmiliaSadowskaRezyser/

http://encyklopediateatru.pl/osoby/43242/emilia-sadowska