FB
Vimeo
Open/Close Menu

David Sypniewski

David Sypniewski absolwent Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoSpecjalizacja uświadomiła mi, co chcę robić w życiu. Połączyła teorie ze studiów i moje doświadczenie z zespołu teatralnego, w którym wtedy występowałem, dając mi narzędzia do działania. Najlepiej wspominam warsztaty teatralne, zaliczyłem ich multum: Teatr Węgajty, Akademia Ruchu, Teatr Pieśni Kozła, Chorea… Nie stać by mnie było na nie wtedy, gdyby nie specjalizacja. Pewnie nawet bym o nich nie wiedział.

Koordynator działu internet+animacje w studiu graficznym Rzeczy obrazkowe oraz prezes zarządu Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Od czasu do czasu jest trenerem antydyskryminacyjnym, animatorem kultury, animatorem filmowym, fotografem i grafikiem.

 

W studiu Rzeczyobrazkowe prowadzi również warsztaty z określania celów, grup docelowych, w kontekście projektowania identyfikacji wizualnej lub stron internetowych. Firma ceni także kompetencje Davida z dziedziny przeciwdziałania dyskryminacji i animacji kultury, które przydają się w rozmowach merytorycznych przy zleceniach z tych obszarów.
W Stowarzyszeniu Praktyków Kultury jest animatorem kultury i trenerem antydyskryminacyjnym. Zajmuje się również identyfikacją wizualną i dokumentacją działań. Zdarza mu się również chodzić na szczudłach.

Projekty:

  • film ze spektaklu Nurt Młodzieżówki czyli młodzieży uchodźczej na festiwalu teatralnym w Węgajtach
  • film Wszystkie dzieci mają prawo do wolności – stworzony w ramach protestu przeciwko detencji dzieci w ośrodkach zamkniętych dla uchodźców
  • seria filmów animowanych i memów dotycząca animacji kultury i działania na rzecz równości