FB
Vimeo
Open/Close Menu

Agnieszka Hakizimana

Agnieszka Hakizimana absolwentka Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu WarszawskiegoDzięki specjalizacji Animacja Kultury poznałam teatry “Gardzieniece” i “Węgajty”, do których jeździliśmy na spektakle i warsztaty. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Poznanie tych grup sprawiło, że moje losy mocno splotły się się z teatrem alternatywnym. Pracę magisterską pisałam już jako członkini “Studium Teatralnego”, grupy czerpiącej z doświadczeń Jerzego Grotowskiego. Magisterium (którego tematem były koncepcje Stanisławskiego i Grotowskiego) było dla mnie połączeniem osobistych doświadczeń z pracą naukową. Przygodę z teatrem, do której pchnęły mnie staże Animacji Kultury, do dziś uważam za jedną z największych w moim życiu.

 

Nauczycielka, polonistka, aktorka, animatorka kultury, opowiadaczka. Pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

 

Współpracuje z teatrami: Remus, Węgajty i Scena Lubelska 30/32. Prowadziła zajęcia z dramy i storytellingu na Uniwersytecie Dzieci. Jest członkiem Stowarzyszenia Praktyków Dramy „Stop Klatka” oraz Stowarzyszenia Opowiadaczy „Studnia O”. Prowadzi lekcje muzealne w Łazienkach Królewskich, zajęcia teatralne i taneczne dla dzieci, warsztaty opowiadania dla dorosłych.