FB
Vimeo
Open/Close Menu

Adam Pogorzelski

Adam Pogorzelski absolwent Animacji Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwerystetu WarszawskiegoDzięki studiom widzę człowieka w centrum świata wraz z jego kreacyjną postawą, a w relacjach z otaczającą mnie rzeczywistością dążę do jej interpretacji i zrozumienia.

W latach 1995-2001 zaangażowany w działania Ośrodka “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, gdzie brał udział w realizacji spektakli (m.in. Dybuk, Wijuny), współtworzył Orkiestrę Klezmerską, a także uczestniczył w projektach animacji kultury.

 

W 2006 wraz z przyjaciółmi założył Fundację Miasto, której misją było upowszechnianie wiedzy o kulturze miasta. Oprócz warsztatów muzycznych, teatralnych, filmowych, koncertów i szkoleń dotyczących zarządzania dla lokalnych liderów, współtworzył również projekty wydawnicze (np. ogólnopolski kwartalnik “Kultura Miasta”).

 

Jest współzałożycielem firmy Code & Pepper (2010), gdzie pełni rolę członka zarządu odpowiedzialnego za rozwój biznesowy firmy. Code & Pepper to zorientowana na branżę FinTech agencja wspierająca firmy z Wielkiej Brytanii, Danii, Szwajcarii oraz USA w budowaniu ich produktów cyfrowych. Wśród nich znajdują się najbardziej obiecujące firmy wspierane przez Barclays Bank. Historia Adama oraz Code & Pepper została opisana w książce Filipa Springera – Miasto Archipelag.