Staż Rekomendowany w Teatrze Węgajty – Alelujka

Polecamy kolejny staż Innej Szkoły Teatralnej 2019 w Teatrze Węgajty, który odbędzie się w dniach 16 – 23 kwietnia.

Program stażu obejmuje naukę tradycyjnych zaśpiewów związanych z chodzeniem po Aleluji, zwanym też chodzeniem po wołoczebnem – wiosennym kolędowaniem z pogranicza -polsko-litewsko-białoruskiego, a także:

• naukę tańców ludowych z obszaru Europy,
  • ćwiczenia fizyczne i głosowe przygotowujące do działań aktorskich, do wspólnej kreacji i śpiewu,
  • pracę nad improwizacją w grupie,
  • wprowadzenie do pracy aktorskiej z użyciem maski,
  • opracowanie etiud z użyciem zaproponowanych przez uczestników motywów tekstowych,
  • tworzenie widowiska.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń najpóźniej do 18 marca na dwa adresy: wioskateatralna@gmail.com
animacja@uw.edu.pl

Osoby, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach Innej Szkoły Teatralnej prosimy o trzy krótkie opisy:

• opis własnych zainteresowań praktycznych
  • opis zdobytych doświadczeń (udział w warsztatach, działalność w grupach teatralnych, zespołach muzycznych itp.)
  • opis oczekiwań dotyczących udziału w naszym przedsięwzięciu.

Potwierdzenie udziału prześlemy najpóźniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.

Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

Specjalizacja pokrywa koszt warsztatu, noclegu i wyżywienia (450 zł) studentom, którzy pierwszy raz będą uczestniczyć w stażu. Koszty dojazdu do Węgajt pokrywają uczestnicy.

Potrzebne będą: wygodne, wodoszczelne i ciepłe buty i luźne ubrania do ćwiczeń, ciepły śpiwór i karimata.