Staż inauguracyjny w Olsztynie

W dniach 20-22 listopada studentki pierwszego roku specjalizacji wzięły udział w stażu inauguracyjnym w Olsztynie i Węgajtach.

Na program stażu złożyła się seria spotkań, warsztatów i wizyt studyjnych: w Centrum Edukacji i Kultury studentki spotkały się z Ryszardem Michalskim ze Stowarzyszenia „Tratwa”, w Domu Mendelsohna o działalności Fundacji „Borussia” opowiedziała Kornelia Kurowska, Erdmute i Wacław Sobaszkowie przeprowadzili dla grupy warsztat prezentujący metody pracy Teatru Węgajty, Andrzej Sadowski poprowadził uczestniczki stażu śladami olsztyńskiego street art’u, a Monika Haussman Pniewska podzieliła się wspomnieniami z działania na jednym z podwórek w dzielnicy Zatorze. Ostatnim akcentem stażu było zwiedzanie Muzeum Nowoczesności wraz z kuratorem wystawy i współtwórcą tej instytucji – Rafałem Bętkowskim.