FB
Vimeo
Open/Close Menu

lokalne

Projekt Powiśle

W roku akademickim 2017/2018 specjalizacja Animacja Kultury realizowała nowatorski program kształcenia, którego terenem było Powiśle – obszar trwających i planowanych działań Wieloletniego planu rozwoju UW, a jednocześnie jedna z bardziej dynamicznie zmieniających się części Warszawy.

Czytaj więcej 

Partnerstwa Lokalne – Młynów, Muranów, Wierzbno

Specjalizacja Animacja Kultury angażowała się w działalność Partnerstw Lokalnych, animowanych na terenie Warszawy przez Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych – BORIS.

Czytaj więcej 

Pracownie terenowe

Pracownia terenowa to nowy format warsztatów wprowadzony do programu specjalizacji Animacja Kultury w 2015 roku. Warsztaty te odbywają się poza Uniwersytetem, w jednej z dzielnic w Warszawy i oparte są na współpracy z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych instytucji społecznych i kulturalnych.

Czytaj więcej 

Muzeum Społeczne na Woli

Studentki specjalizacji Animacja Kultury wzięły udział w akcji społeczno-artystycznej Krzysztofa Żwirblisa – Muzeum Społeczne, której celem była integracja mieszkańców osiedla między ulicami Wolską, Skierniewicką i Płocką w Warszawie.

Czytaj więcej 

„Słuchając Gozdowa”

Działania w Gozdowie prowadzone były przez animatorów i artystów z Instytutu Kultury Polskiej, Stowarzyszenia Katedra Kultury oraz Stowarzyszenia Laundry, przy współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę w czerwcu i lipcu 2007 roku.

Czytaj więcej